Szerző Téma: PAWN vs LUA  (Megtekintve 1263 alkalommal)

PAWN vs LUA
« Dátum: 2015. Október 13. - 20:31:29 »
0

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy melyik nyelvet érdemes elsajátítani a kettő közül? Igazából ki szeretnék valami újat próbálni, viszont olyas valamit, amit kamatoztatni is tudok majd, netalántán évek múlva is.
Jómagam SA-MP párti vagyok, azonban egyre többet játszok már az MTA-val is. Rendkívül érdekes dolgokat meg lehet valósítani MTA-ban. A SA-MP ellenben örök klasszikus, és a fórumok aktivitásából is azt véltem leszűrni, hogy a SA-MP még mindig jobban hódit, szemben az MTA-val.
Ezért állok nehéz döntés előtt. Ha számít valamit (már pedig szerintem számít), infószakos suliba járok. Tisztában vagyok a számrendszerekkel, komplemensekkel, alapfogalmakkal, informatika-történelemmel, a PHP, C# szintaxisával. A konkrét kérdése(i)m felétek:
 
  • Személy szerint melyik kliensen látnátok szívesen eggyel több scriptert?
  • Melyiket érdemes a két nyelv közül elsajátítani?
  • Melyik a könnyebb a két nyelv közül (ez nem mérvadó, mert szeretem a kihívásokat)?
  • Hol tudnék ezekhez tutorialokat találni?

Nem elérhető AnthonyGates

  • 546
  • AnthonyGates
    • Profil megtekintése
PAWN vs LUA
« Válasz #1 Dátum: 2015. Október 13. - 21:10:59 »
+2
  • Én személy szerint egyiken sem.

  • Lua. A luát több területen tudod hasznosítani.

  • PAWN. A Pawn egy visszafogottabb C, a lua pedig egy kiterjesztett C (C API)

  • wiki


Nem elérhető ZyZu.

  • Globális moderátor
  • 8939
  • my turbo diesel forum
  • Discord: ZyZu.
    • Profil megtekintése
PAWN vs LUA
« Válasz #2 Dátum: 2015. Október 14. - 00:04:42 »
+1
Őszintén leírom neked, 2009 -ben regisztráltam a fórumra és 2008 óta követem a SA-MP minden egyes verzióját. Évek teltek, rám ragadt a PAWN nyelv és megtanultam, voltak szervereim ami csődbe mentek és elvesztettem egy csomó időt az életemből. Nekem ez a 7 - 8 év egy nagy pazarlás volt és bánom, hogy nem LUA nyelvel kezdtem az egészet, SA-MP egy szart sem ér már, de mindenki azt szereti mivel azt szoktuk meg éveken keresztül. Ha akarsz szervert és több dolgot megvalósítani akkor LUA a te nyelved.  ;)

PAWN vs LUA
« Válasz #3 Dátum: 2015. Október 14. - 20:06:43 »
0
Köszönöm a válaszokat! :)

Nem elérhető Zharko

  • 1955
  • Future House <3
    • Profil megtekintése
PAWN vs LUA
« Válasz #4 Dátum: 2015. Október 19. - 21:47:27 »
+2
A LUA egy szerkezetében bonyolultabb nyelv, egyszerűbb vele elképzeléseid, ötleteid kivitelezni.
Személyes kedvencem inkább a PAWN, mert szeretem a kihívásokat, sokkal nagyobbat tud ütni ha PAWN-ban elkészítesz valamit, ami ebben a nyelvben két és fél hét, LUA-ban pedig mondjuk 4 nap.
Viszont nagyon keveset tud a LUA-hoz képest, lekorlátoz sok dologban.

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal