Szerző Téma: SAMP Egyedi RP mód  (Megtekintve 2051 alkalommal)

SAMP Egyedi RP mód
« Dátum: 2015. Április 03. - 21:24:09 »
0
Sziasztok, én Fred vagyok.
Ezt a témát azért nyitottam, hogy közöljek veletek információkat a \"hobbi\"ban készülő egyedi RP szerver módomról, persze az alap Defensive-ből indulok ki amit nagyon profin átfogok editelni.
Ezt a módot 2015.04.02 23:23-kor kezdtem el és csak akkor csinálom mikor időm megengedi, szeretnék ezzel foglalkozni, hogy aztán egy nagyon jó szerver mód jöjjön össze.
De, hogy miért is nyitom a témát? Hát azért, hogy ti ötletet és megjegyzéseket adjatok ebben.
Várom az ötleteket és tanácsokat, hogy mit is készítsek el.
Elsőnek is a munkákkal szeretnék foglalkozni.
Terveztem hat fajta munkát
- Halász
- Bányász
- Kamion sofőr
- Busz sofőr
- Iparos
- Mezőgazdász
Ezekről szeretnék majd később írni, hogy hogyan szeretném megvalósítani.
A fejlesztéseket bemutatom majd képekben esetleg készítek egy-egy kis rövid videót róla.
Az ötleteket várom hozzászólásban és kérlek ne csak annyit írjatok, hogy \"macska rendszer\" hanem fejtsétek is ki azt.
Tervek:
Kiváló munka rendszer
   Ebben már felsoroltam, hogy mit is szeretnék megvalósítani most egy picit elrészletezem, hogy hogyan is képzelem el a munkákat.
   Alapjáraton a munkát nem meglévő kocsikkal végezhetnéd el hanem mikor oda mész a munka helyre akkor lesz egy olyan pont, hogy munka kezd és írj be egy parancsot pl: /munkakezd
   Ha ezt a parancsot begépeled a megfelelő munka kocsit fogja alád berakni megfelelő (cég) színében. Ha több munka kocsi fajta is van akkor persze nem egyből alád dobja hanem bead egy  listát, hogy melyiket szeretnéd lehívni.
   A munkákról még annyit, hogy a halász úgy szeretném megoldani, hogy Egy hajóval ki kell menned a vízre és ott lesz egy jel aminek a környékén bírsz horgászni.
   Bírsz kifogni halakat az inventorydba és azokat le bírod adni a parton egy halas boltnál. Az elején a Dinghy nevű hajót kapod de ha már elérsz a Reeferhez ami egy horgász hajó akkor már hajóval is fogsz tudni horgászni és akkor azzal nagyobb halat fogsz majd ki ami persze többet is ér.
   A bányászt is ez alapján szeretném felépíteni de ott csak bányászni tudsz. Elsőnek bemész a bányába egy Waltonnal amire 4 követ kell fel pakolnod és aztán azt leszállítani egy feldolgozó helyre ahonnan ismét egy másik munka kocsi lekérésével (Bobcat) tovább bírod a feldolgozott köveket zsákok segítségével szállítani a leadó pontra. Persze ez két részes munka, az első részt is csinálni kell, hogy utána a másodikat is bírd. Persze néha a kövek helyett ércet is fogok találni a kőbányászat közben, ezeket majd egy úgy nevezett Zaciban bírod le adni a városban több pénzért.
   A kamion sofőr az több részletből álló munka lesz.
   Lehet majd benzint, kerozint, dieselt szállítani a különböző benzinkutakra.
   A bányászathoz is hozzá járul hisz lehet majd föld szállítmányt csinálni mellyel el kell menni a bányába és elszállítani onnan a földet, ez egy ilyen kisebb fuvar.
   Az üzemanyag szállítást pedig csak akkor érhető el, hogy ha a megadott benzinkutakon az üzemanyag tartalom a 500-1000 alá csökkent. Maximum csak is 5000-ig tölthető fel egy benzinkút, és ezt két szállítással elbírod intézni!
   Persze majd kajákat fagyasztott tárgyakat is fog bírni szállítani a gyártól a nagyobb cégekhez, hisz majd a kis csomagos ember fogja szállítani a kisebb voltoknak az árút.
  Iparos és a Mezőgazdász munkáról nem tudok még sokat mondani hisz az még így előre nincs kitervelve, hogy hogyan is fog zajlani az egész, egyenlőre megpróbálkozom a többi munkával és az után kezdem majd jobban el ezt a két munkát hisz ez is összefüggésben lesz majd a város életével.
Egyenlőre ennyit szerettem volna amint lesz még ötletem esetleg elképzelésem azonnal jelentkezem.

SAMP Egyedi RP mód
« Válasz #1 Dátum: 2015. Április 03. - 21:29:11 »
0
\" post=\"535852\" timestamp=\"1428089049\"]persze az alap Defensive-ből indulok ki amit nagyon profin átfogok editelni.[/quote]
Köszi, nekem ennyi elég is volt a témából!




 
  • Kamion sofőr

 
[/quote]
2 db ~500m távolságban lévő kisvárosra (falu) kamion?
 

Maximum csak is 5000-ig tölthető fel egy benzinkút, és ezt két szállítással elbírod intézni!
 
[/quote]
Csinálj már benzinraktárat :D
Ha annyira unatkozol írhatnál egy modot magadtól is. Csak úgy hobbiból.
Ja és \"macska rendszer\".

SAMP Egyedi RP mód
« Válasz #2 Dátum: 2015. Április 03. - 21:30:55 »
0
Defensive? Jó, akkor már most halott az egész.

Nem elérhető Hörry

  • 835
    • Profil megtekintése
SAMP Egyedi RP mód
« Válasz #3 Dátum: 2015. Április 03. - 21:31:18 »
0
nagyon profin átfogok editelni.[/quote]
 
egyedi RP szerver[/quote]
Vissza menjé\'!
Na, de most komolyan ezt te se gondoltad komolyan.
Aláírásomban benne van ami jellemezni fogja ezt a modot. Ezen nincs mit vitatni.


Sajnos még csak az első pár sort tudta mcsak elolvasni valahogy az a két dolog angyon **szatta már a csőrömet muszáj volt írnom.

Nem elérhető IXT

  • 2502
  • Steph Curry
    • Profil megtekintése
SAMP Egyedi RP mód
« Válasz #4 Dátum: 2015. Április 03. - 21:34:03 »
+1
Defensive-ből indulok ki [/quote]
Ha abból indulsz ki, már nem lehet egyedi, főképp nem RP.

SAMP Egyedi RP mód
« Válasz #5 Dátum: 2015. Április 03. - 21:34:23 »
0


Fenébe. Megelőztek :/
 
\" post=\"535852\" timestamp=\"1428089049\"]
egyedi RP szerver módomról, persze az alap Defensive-ből indulok
 
[/quote]
Már bocsáss meg de ez most komoly? Ha már valamit alapul veszel az már nem egyedi!!! Ez már akkor egy edit lesz. Akkor nevezhetsz valamit egyedinek ha 0-ról írod.


link=topic=58156.msg535852#msg535852 date=1428089049]
egyedi RP szerver módomról
[/quote]
Ok....


link=topic=58156.msg535852#msg535852 date=1428089049]
Tervek:
Kiváló munka rendszer
   Ebben már felsoroltam, hogy mit is szeretnék megvalósítani most egy picit elrészletezem, hogy hogyan is képzelem el a munkákat.
   Alapjáraton a munkát nem meglévő kocsikkal végezhetnéd el hanem mikor oda mész a munka helyre akkor lesz egy olyan pont, hogy munka kezd és írj be egy parancsot pl: /munkakezd
   Ha ezt a parancsot begépeled a megfelelő munka kocsit fogja alád berakni megfelelő (cég) színében. Ha több munka kocsi fajta is van akkor persze nem egyből alád dobja hanem bead egy  listát, hogy melyiket szeretnéd lehívni.
[/quote]
Tényleg nem kötekedni akarok de a leírásod nagyon sok sebből vérzik! Kiváló munka rendszernek hívod. Már ha ez egy RP ami szerepjátékot jelent és azok próbálnak a valóságra hasonlítani. Na de már megbocsáss de az milyen már, hogy alád spawnolja az autót? Nem lenne jobb, hogy be kell szállnia egybe?


Véleményem szerint. Kicsivel később több gyakorlás után kezdj neki és NE ismétlem NE Defensive-el! Inkább akkor tanulj még vagy tölts le egy alap regisztráció & bejelentkező rendszert valahonnan és építs arra vagy írj sajátot. Onnantól kezdve gyerekjáték lesz megírni bármit. Ha egy olyat dobsz fel sikered lesz. Ha egy defensivet akkor nagy bukta!
« Utoljára szerkesztve: 2015. Április 03. - 21:36:52 írta Peter »

SAMP Egyedi RP mód
« Válasz #6 Dátum: 2015. Április 03. - 21:42:06 »
0
Rendben, inkább nem csinálok semmit..
Amúgy azon is gondolkoztam, hogy egyedi modot írok de aztán az jutott eszembe, hogy \"felesleges ennyi időt tölteni vele úgy is le fogják szólni\".
Hát már nem csak azt szólják le és elmondom, hogy a tapasztalataim szerint nem változott semmit a SAMP közösség.
Adios.

Nem elérhető Flash

  • 5726
  • (っ◕‿◕)っ
    • Profil megtekintése
SAMP Egyedi RP mód
« Válasz #7 Dátum: 2015. Április 03. - 22:31:37 »
0
Elég érdekes a gondolkodásod. Ami egyedi azt mért szólná le a nép? :)
 
alap Defensive-ből indulok ki amit nagyon profin átfogok editelni.[/quote]
Figyelj ha te tényleg annyira profi vagy amit kétlek, de biztos tudsz valamennyit, szóval nem nézem le a képességeidet, akkor kapásból egyedi módot kéne írjál és nem ezekkel a csontig lerágott \"RP\" szerverekből építkezni.

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal