Szerző Téma: Kezdési tippek:S  (Megtekintve 958 alkalommal)

Kezdési tippek:S
« Dátum: 2012. November 17. - 12:26:05 »
0 Show voters
Helló mindneki.Azon gondolkodtam,hogy a pawnoval már elég jól állok(persze van mit csiszolni rajta), ezért szeretném +ba tanúlni hozzá a PHP-t (HTML) stb.Végül is ez is a san andreas szerveremhez kéne hogy csináljak pár jó dolgot weboldalra is.Tudnátok adni pár tippet hogyan kezdjem.PHP HTML alapjait már értem, végülis PHP hasonlít a pawnohoz.Viszont egyenlõre nem tudom el képzelni hogyan is tudnám összefüggésbe hozni a PHP -t a Pawnoval.Hogyan olvassak ki egy információt egy .ini fileból , vagy ha megvan egy php file, hogyan is tudnám weoldalra fel rakni, stb.Aki tudna segíteni annak megköszönném :)
A másik kérdésem az lenne ha csinálok egy .html-t és ezt bele másolom hogy:
 
<html> 
<head>
<title>Hello World</title>
<body>
    <?php echo \"Hello, World!\";?>
</body>
</html>

 
, akkor miért csak a cím jelenik meg, viszont a php része nem, csak ha html el írok szöveget.
« Utoljára szerkesztve: 2012. November 17. - 12:42:29 írta xSkillZ7x »

Kovacs_Bela

  • Vendég
Kezdési tippek:S
« Válasz #1 Dátum: 2012. November 18. - 12:54:53 »
0 Show voters
Idézetet írta: xSkillZ7x date=1353151565\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"29931\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
A másik kérdésem az lenne ha csinálok egy .html-t és ezt bele másolom hogy:
 
<html> 
<head>
<title>Hello World</title>
<body>
    <?php echo \"Hello, World!\";?>
</body>
</html>

 
, akkor miért csak a cím jelenik meg, viszont a php része nem, csak ha html el írok szöveget.
 
.html kiterjesztésû fájlba nem lehet .php kiterjesztésû fájlban lévõ tartalmat írni..
magyarul: írd át a .html-t a fájlnévben .php-ra

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal