Szerző Téma: Hogyan tanulsz?  (Megtekintve 2195 alkalommal)

Nem elérhető Benceee

  • 4785
    • Profil megtekintése
Hogyan tanulsz?
« Dátum: 2012. Szeptember 20. - 17:53:52 »
+1 Show voters
Hogyan tanulsz sulira? Valaki adhatna ötleteket...
El fogok vérezni.

Nem elérhető emu420

  • 3704
  • Veterán
    • Profil megtekintése
Hogyan tanulsz?
« Válasz #1 Dátum: 2012. Szeptember 20. - 17:54:41 »
0 Show voters
hogy értve hogy, mármint hogy tanulok meg egy anyagot? vagy hanyas vagyok most épp?

Nem elérhető RolePlay

  • 2100
    • Profil megtekintése
Hogyan tanulsz?
« Válasz #2 Dátum: 2012. Szeptember 20. - 17:56:08 »
0 Show voters
Szöveges cuccokat könnyen tanulok 5 mondatot elolvasok s elmondom magamba majd leírom és megint 5 mondat, leírom utána átolvasom és a 10 mondatot elmondom magamba.
Matekból meg én is meghalok :S

Nem elérhető Benceee

  • 4785
    • Profil megtekintése
Hogyan tanulsz?
« Válasz #3 Dátum: 2012. Szeptember 20. - 17:57:11 »
0 Show voters
Idézetet írta: Nyui date=1348156481\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"27721\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
hogy értve hogy, mármint hogy tanulok meg egy anyagot? vagy hanyas vagyok most épp?
 
Hogyan tanulsz meg egy adott anyagot.

Nem elérhető emu420

  • 3704
  • Veterán
    • Profil megtekintése
Hogyan tanulsz?
« Válasz #4 Dátum: 2012. Szeptember 20. - 17:59:30 »
0 Show voters
sehogy. nem amúgy hát leteszem a térdemre, ráhajolok(a könyvre) és elkezdem olvasni, és úgy, hogy az adott anyagról gondolkozok, például amit a tanár mondott az órán érdekességekre gondolok. így könnyen a fejembe megy.

Hogyan tanulsz?
« Válasz #5 Dátum: 2012. Szeptember 20. - 18:22:01 »
+1 Show voters
Idézetet írta: Benceee date=1348156631\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"27721\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic


hogy értve hogy, mármint hogy tanulok meg egy anyagot? vagy hanyas vagyok most épp?
 
Hogyan tanulsz meg egy adott anyagot.
 
[/quote]
Egy adott anyagot úgy kell megtanulni, legalábbis nálunk, hogy a tanár elmagyarázza órán, átvesszük, és következõ órán dolgozat.
Nekem van egy olyan tulajdonságom, hogy ha órán végighallgatom azt, amit a tanár pofázik, akkor másnap lehet ,hogy nem tudom, hogy mirõl volt szó, de ha elém tesznek egy kérdést arra helyes választ adok.
Így vagyok 3as tanuló, 5 éve úgy, hogy ki sem nyitottam a könyveimet.
A tanárok is azt mondják, hogy ha órán figyelsz, akkor legalább a kettes szintet el tudod érni


A szövegtanulással is szerencsém van, mert 2x elolvasok valamit, és megjegyzem, legyen az magyar, vagy akár idegennyelvû szöveg.


Matek pedig... Buktam belõle.. Ott is azon múlik, hogy mennyire figyelsz órákon, illetve mit fogsz fel abból, amit elmagyaráznak.
Illetve az egész, amit leírtam, attól függ, hogy milyen tanárjaid vannak, és hogy adják elõ azt, amit meg kell tanulnod.

Nem elérhető bendor

  • 2949
    • Profil megtekintése
Hogyan tanulsz?
« Válasz #6 Dátum: 2012. Szeptember 20. - 18:42:06 »
+7 Show voters
Idézetet írta: Benceee date=1348156432\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"27721\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
Hogyan tanulsz sulira? Valaki adhatna ötleteket...
El fogok vérezni.
 
Nagy felületû kéz elõnyös  ;)

Nem elérhető b1s

  • 2212
  • Faszidegbénulás
    • Profil megtekintése
Hogyan tanulsz?
« Válasz #7 Dátum: 2012. Szeptember 20. - 18:45:08 »
0 Show voters
figyelek órán, itthon átolvasom. 5ös.

Nem elérhető RampagE

  • 1824
    • Profil megtekintése
Hogyan tanulsz?
« Válasz #8 Dátum: 2012. Szeptember 20. - 19:15:36 »
+5 Show voters
Idézetet írta: KROOK date=1348159508\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"27721\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
figyelek órán
 
Nálam már itt halott az ügy.

Hogyan tanulsz?
« Válasz #9 Dátum: 2012. Szeptember 20. - 19:22:39 »
0 Show voters
A legfontosabb: Figyelj órán. Sokkal könnyebben megérted, mint otthon. Most már én is így tanulok, és abszolút bevált módszer. Amikor hazaérek, akkor pedig gépezek, TV-zek, és amikor úgy vagyok vele, hogy unatkozom, akkor csinálom meg a házit. Ez is beszokott válni.

Nem elérhető doboka98

  • 1002
    • Profil megtekintése
Hogyan tanulsz?
« Válasz #10 Dátum: 2012. Szeptember 20. - 19:28:55 »
0 Show voters
Teljesen igaz! Ha órán figyelsz, és nem alszol, akkor otthon maximum csak átolvasnod kell. Én õszintén az elmúlt évben(7. koromban) nem tanultam semmit(!), hanem figyeltem órán, maximum szünetben felmérõ vagy felelés elõtt elolvastam a leckét 1x(!). És megmondom õszintén nekem az év végi átlagom 9.97 lett( Romániában 10-ig adnak jegyeket). Nem vagyok kocka, csak könnyen tanulok, hamar megjegyzek, ahogy anyukám mondja, az agyam egy szivacs :D.

Hogyan tanulsz?
« Válasz #11 Dátum: 2012. Szeptember 20. - 19:33:00 »
0 Show voters
Ha figyelsz órán egy 3-ast simán összehozol. Ha meg otthon 1×-2× átolvasod megvan a négyes.  :)

Nem elérhető RampagE

  • 1824
    • Profil megtekintése
Hogyan tanulsz?
« Válasz #12 Dátum: 2012. Szeptember 20. - 19:47:59 »
0 Show voters
Hát jó, akkor elkezdek figyelni, én köszönöm a tanácsokat. :)

Nem elérhető Szilard

  • Adminisztrátor
  • 1832
    • Profil megtekintése
Hogyan tanulsz?
« Válasz #13 Dátum: 2012. Szeptember 20. - 19:53:53 »
0 Show voters
Én figyelek órán mindig, tavaly évvégén kitûnõ lettem :D. (Otthol is tanulok.)
« Utoljára szerkesztve: 2012. Szeptember 21. - 06:47:11 írta Szilard00 »

Nem elérhető TH3

  • 5942
    • Profil megtekintése
Hogyan tanulsz?
« Válasz #14 Dátum: 2012. Szeptember 20. - 19:57:10 »
0 Show voters
ha szar az agyad, tehát nem szivacs, csináld azt amit roleplay. az a humán tantárgyaknál jól jön. Reálból pedig annyi a lényeg, hogy az adott anyagot amit vettél, mindig elõbb tanuld meg (a szöveget), aztán oldj meg minden nap belõle 2-3 feladatot. (az adott leckébõl). Mindig az utolsó 2re gyakorolj, és a dolgozatnál már csak még1x át kell nézned és kész is vagy. Azonban fontos, hogy minél több feladattípust nézz át.
Amúgy fontos, hogy jó tanárod legyen. Ezt én magam bizonyíthatom. Ezelõtti 2 évben, valami irdatlan szar föci tanárom volt. Csak a nyers szöveget adta le egyhangúan, levegõvétel nélkül. Aztán kiment. Minden nap szenvedtem, hogy meglegyen a 4-es. Most 11.ben kaptunk 1 új tanárt, mert a régi nyugdíjba ment. Rengeteg érdekességet mond, egyszerûen érdekes amit mond :) Mi van? Otthon 1x átfutom, minden 2. sort kb. És az órán ha kihívna, biztos vagyok benne, hogy 5-ös lennék. Tehát 1 tanár képes megszerettetni 1 tantárgyat a diákkal, csak kell némi lendület bele.

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal