Szerző Téma: All Points Bulletin: Angol nyelvhasználat  (Megtekintve 1187 alkalommal)

All Points Bulletin: Angol nyelvhasználat
« Dátum: 2011. December 18. - 14:30:11 »
+4 Show voters
Igazából nem nagyon tudom, hogy hova kellene ezt nyitni. Ha rossz helyre nyitottam volna akkor kérem egy moderátor helyezze át.
Most is panaszkodni fogok, remélem nem kanyarodik hõbörgés irányába. (Úgy látszik sosincs semmivel sem szerencsém)
Mostanában All Points Bulletinezek EU1-es világon (most szervezek be minden havert >.<).
Speciel azért választottam, mivel MO is EU-ba tartozik és hát hátha találkozok magyarokkal is.
A tapasztalatok nagyon rosszak voltak sajnos. Errõl nem a játék tehet hanem a játékosok is.
Elõször is nézzük a háttér-információkat:
 
  • District Chat - Az a chat amit mindenki lát a pályán

  • Group Chat -Csoport Chat

  • Team Chat - Csapat chat


Most hogy már tisztában vagytok a leírás értéséhez szükséges információkkal kifejtem a témámat.
A játékban találkoztam nagyon eltérõ nemzetiségû játékosokkal, és a nagy részével (sajnos nem minddel) jól kijöttem. Volt Svéd, Német, Holland és sajnos Orosz is.
Azt, hogy miért sajnos késõbb kifejtem de elõször is nézzük a kommuniákció formát.
Tehát EU1 szerver. Angol vagy Német nyelven illik beszélni amit a legtöbben meg is tesznek. Persze az oroszok nyomják a spéci betûiket.
Ha nézünk egy helyes angol mondatot akkor így néz ki:
I am getting out of ammo.
Viszont a játékban már az ember ennyibõl megérti azt, hogy a másik kezd kifogyni a lõszerbõl: ammo OUT.
Vagy \"Quick jump in my car\" helyett a duda megnyomásával is érzékeltethetjük a szándékunkat, és még olyat nem láttam aki nem értette volna meg ezt.
Tehát a kommunikációhoz nincs szükség nagy angoltudásra, kis rövid tõ mondatokból (amik nem mindig helyesek) megértjük egymás szándékait.
Oroszok:
A fentieket õk miattuk írtam le. Egyszerûen minden orosz játékost szidnak és (szerintem) teljesen jogosan.
Na de nézzük miért is:
Elõször is amiért a legjobban oltják õket az a District Chatbe való orosz karakteres írás. EU szerver tehát Angol/Német nyelven illik beszélni a globális cseten. Az oroszok írogatják folyamatosan a idióta karaktereiket és ha bárki megmeri szólni azt, hogy õk angolul írjanak mert Szerb, Magyar, Holland, Német, Portugál, Svéd, Norvég is úgy beszél akkor õk sértõdötten ekkor már angolul oltogatják azt a játékost aki egy egyszerû tényt közölt. Ilyen eseményeket minden órában látni lehet ha az ember figyeli a chatboxot, és felettébb irritáló.
A játék két-három hete terjedt el igazán és már szinte mindenki utálja az oroszokat.
\"CJC4R.jpg\"
[Tipikus chat jelenet, sajnos az elõzményérõl nincs képem pedig az is érdekes volt]
\"ZWFps.jpg\"
[szintén bosszantanak minket]
A másik dolog amivel kivívták az utálatot, hogy bosszantanak mindenkit.
Legtöbben csalással, vagy más játékosokat beragadásra, küldetésének elrontásával.
Õket ez szórakoztatja vagy élteti de minden nap elrontja egy ilyen ürge legalább egy küldetésem.
\"jjXem.jpg\"
[szokásos AIMbot]
\"Cljr1.jpg\"
[Natúr pofátlankodás]
Összegzés:
Tehát nagyon sok nemzetiséggel találkoztam az oroszok kivételével minddel el tudtam lenni.
Csak én vagyok az akit ezek bosszantanak?
Esetleg többiek története?

All Points Bulletin: Angol nyelvhasználat
« Válasz #1 Dátum: 2011. December 18. - 18:14:48 »
0 Show voters
Ez MINDEN játékban igaz :D
Szokj hozzá :D

Nem elérhető lusta19

  • 9084
  • £u$taÐi$znó
    • Profil megtekintése
All Points Bulletin: Angol nyelvhasználat
« Válasz #2 Dátum: 2011. December 18. - 18:21:42 »
0 Show voters
Ebbe a fórumba PC-s játékok rövid leírásai fognak kerülni.[/quote]
[mod]Áthelyeztem[/mod]

Nem elérhető jana4

  • 5929
  • Ex Staff
    • Profil megtekintése
All Points Bulletin: Angol nyelvhasználat
« Válasz #3 Dátum: 2011. December 19. - 18:12:40 »
0 Show voters
Az ilyen tartalmas, lényegretõrõ hozzászólásaidat megéri tetszikelni. :)

Amúgy igen... Ha megnézed, SA-MP: pycknye szeró: 500/500 és ebbõl több van!

Nem elérhető ChrisJ

  • 1022
  • Nindzsa
    • Profil megtekintése
All Points Bulletin: Angol nyelvhasználat
« Válasz #4 Dátum: 2011. December 20. - 17:30:59 »
0 Show voters
Az orosz \"hozzáállás\" hogy így fogalmazzak szinte mindenhol így vannak,írkálják a betûiket és nemtûnik fel nekik hogy a többi játékos magyar/angol vagy éppen az aktuális szerver.De ez nem csak SAMP sok más Multi-s játéknál így van....

All Points Bulletin: Angol nyelvhasználat
« Válasz #5 Dátum: 2011. December 20. - 17:52:23 »
0 Show voters
Idézetet írta: Yamazaki date=1324398659\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"14396\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
Az orosz \"hozzáállás\" hogy így fogalmazzak szinte mindenhol így vannak,írkálják a betûiket és nemtûnik fel nekik hogy a többi játékos magyar/angol vagy éppen az aktuális szerver.De ez nem csak SAMP sok más Multi-s játéknál így van....
 
Tegnap 1 orosznak megmertem említeni 2 csapattagommal együtt, hogy hát a CSAPAT chatbe mi is angolul írunk õ ne írjon oroszul mert nem értjük.
Olyan oltást rég nem kaptam mint amit az ott lemûvelt, hogy mi kiknek képzeljük magunkat, hogy megszabjuk, hogy õ hol hogyan beszéljen.

All Points Bulletin: Angol nyelvhasználat
« Válasz #6 Dátum: 2011. December 21. - 22:40:52 »
0 Show voters
Az oroszok abban a tévhitben vannak, hogy nem az angol, hanem az övék a világnyelv. :D

All Points Bulletin: Angol nyelvhasználat
« Válasz #7 Dátum: 2011. December 21. - 23:03:27 »
0 Show voters
Sajnos nekem is volt már tapasztalatom pár kedves orosszal SA:MP-ben, nem is egyszer. (Még anno 0.2X idején külföldi szervereken fõleg,de elõfordultak magyaron is).
Ami rosszabb,hogy nem csak SA:MP-ben, én azt is imádom amikor unatkozó orosz hülyegyerekek támadgatják a weboldalaimat :S (Volt olyan hónap hogy a bejövõ támadások 86%-a (!) oroszországból jött (Nem erre a fórumra szerencsére) )

All Points Bulletin: Angol nyelvhasználat
« Válasz #8 Dátum: 2011. December 22. - 13:12:53 »
0 Show voters
Az oroszok között tényleg nagyon sok a cheater, és azt hiszik mindenkinek parancsolnak. Arról nem is beszélve hogy nem tudnak vagy nem akarnak angolul írni.
A magyaroknál is van nagyképû, és cheater is, de nem ennyi.
Ez olyan mint hogy nem minden cigány él segélybõl és lop, de õk csinálják ezt a legtöbben, azért szoktak általánosítani.
Ha sok ilyen van egy szerveren, az jelentõsen rontja a szerver színvonalát, és a játékélményt is.
Sokan vannak akik miattuk mennek el a szerverekrõl.
Amúgy a törökök nagy része is ilyen, és az a baj hogy nem egyedül szoktak felmenni egy szerverre, hanem hármanan, négyen.
Így jóval idegesítõbbek, tele van a chat orosz meg török betûkkel. MTA derby-ben meg vagy csapatosan mennek rá egy emberre, vagy camp-elnek egész nap. De a legrosszabb ha az admin is orosz és nem akarja kickelni vagy bannolni õket.

All Points Bulletin: Angol nyelvhasználat
« Válasz #9 Dátum: 2011. December 22. - 13:41:43 »
0 Show voters
Amit kihagytam, hogy szarnak másokra a csapatban.
Erre is van példám (ámbár képem nincs):
Futunk ketten a CP-hez amit raidelni kellett. Ott megy mellettünk kocsival és szart minket felvenni. Sõt dudálva ment el mellettünk.
 
Idézetet írta: Mitsubishi_Lancer date=1324555973\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"14396\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
Az oroszok között tényleg nagyon sok a cheater, és azt hiszik mindenkinek parancsolnak. Arról nem is beszélve hogy nem tudnak vagy nem akarnak angolul írni.
A magyaroknál is van nagyképû, és cheater is, de nem ennyi.
Ez olyan mint hogy nem minden cigány él segélybõl és lop, de õk csinálják ezt a legtöbben, azért szoktak általánosítani.
Ha sok ilyen van egy szerveren, az jelentõsen rontja a szerver színvonalát, és a játékélményt is.
Sokan vannak akik miattuk mennek el a szerverekrõl.
Amúgy a törökök nagy része is ilyen, és az a baj hogy nem egyedül szoktak felmenni egy szerverre, hanem hármanan, négyen.
Így jóval idegesítõbbek, tele van a chat orosz meg török betûkkel. MTA derby-ben meg vagy csapatosan mennek rá egy emberre, vagy camp-elnek egész nap. De a legrosszabb ha az admin is orosz és nem akarja kickelni vagy bannolni õket.
 
Ez igaz. Nem minden orosz viselkedik így de a nagy többség kivívja, hogy általánosítsunk. De ez nem csak teljesen az oroszokra igaz mert a legtöbb Kelet-Európai így viselkedik. Sajnos jó pár magyar is.
A nyugatiakkal nagyon jól el lehet lenni. Ráírok és egybõl értelmes mondattal felel. Nekem van 1-2 ilyen clan társam akikkel egész jól el lehet beszélgetni. Én sem és õk sem angolzsenik de megértjük egymást, és nem bunkózik senki senkivel.
Magyarokat azért hoztam fel mert ha mondjuk a Counter Strikot megnézzük (fél évig játszottam vele) magyar szervereken az egymás szidása megy és aki 2 ellenfelet lelõ egy körben azt szidják csalás miatt.

All Points Bulletin: Angol nyelvhasználat
« Válasz #10 Dátum: 2011. December 22. - 14:15:58 »
0 Show voters
Idézetet írta: Mitsubishi_Lancer date=1324555973\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"14396\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
A magyaroknál is van nagyképû, és cheater is, de nem ennyi.
 
Talán azért, mert Magyarország ÖSSZLAKOSSÁGA nincs annyi ahány orosz cheater. :D
Nyugatiakkal elleni: Úgy fogalmaznék, hogy aki európai írásjeleket használ. Mert a kínaiak illetve az arabok nagy része is hasonlóan suttyó, mint az oroszok.

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal