Szerző Téma: C++ - printf() ékezetes karakterek..  (Megtekintve 1303 alkalommal)

Nem elérhető Pedró

  • 3341
  • 2014 © Az év Szkriptere
    • Profil megtekintése
C++ - printf() ékezetes karakterek..
« Dátum: 2014. Február 09. - 20:49:50 »
0
Sziasztok!
Az a problémám, hogy Dev C++-t használok, és a printf()-ben szereplõ ékezetes karaktereket nem jeleníti meg a dos ablak, és krikszkrakszokkal lep meg helyette.. :/
 
printf(\"Szia! Szeretném, ha kiszámolnád, hogy mennyi 1+1!\\n\");

 
Google-ben rákerestem, sajnos egyik találat sem juttatott a probléma megoldásához..
Ezért kérném a Ti segítségeteket.. Elõre is köszönöm!

Nem elérhető divkn

  • 3259
    • Profil megtekintése
C++ - printf() ékezetes karakterek..
« Válasz #1 Dátum: 2014. Február 10. - 00:43:28 »
+1
Szerintem inkább használj Visualt, mint Devt. Errõl még a Bloodshed fórumán sincs konkrét megoldás, inkább ajánlották az ANSI vagy UNICODE funkciókat, mellé az -ansi fordítói paramétert egyben az ANSI C szabvány engedélyezést is. Olvastam már kódlapos (CHCP) megoldást is, de az csak a Batch nyelvhöz tartozik, ha echo-val írsz ki dolgokat, nem pedig printf-el. Vannak funkciók amivel mûködnének, de azt a Dev C++ nem támogat, legalábbis nem fordítja le a kódot.
Esetleg ezt a megoldást tudom ajánlani.
 
system(\"echo áéíóû\");

 
Igaz így nem tudsz paramétert csatolni a szöveghez és ha \">>\" operátor van benne, akkor egy fájlt hoz létre.  pl.: \"echo áéíóû >> log.txt\"
De ez a sor bizonyítja is hogy a nincs probléma a karakterkódolással, hanem magával a fordítóval van probléma.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 10. - 12:51:16 írta divkn »

Nem elérhető Pedró

  • 3341
  • 2014 © Az év Szkriptere
    • Profil megtekintése
C++ - printf() ékezetes karakterek..
« Válasz #2 Dátum: 2014. Február 10. - 18:22:56 »
0
Akkor inkább majd átállok Visual-ra.. Köszi szépen!

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal