Szerző Téma: Járműlehívó kérés  (Megtekintve 481 alkalommal)

Nem elérhető Blez

  • 202
    • Profil megtekintése
Járműlehívó kérés
« Dátum: 2015. Április 08. - 14:23:57 »
0
Sziasztok! Lassan már 1 hónapja küzdök egy problémával, amivel csak most a napokban kezdtem el komolyabban foglalkozni. A téma nevéből, egyértelmű lehet, hogy egy járműlehívóról van szó. Több féle járműlehívót is megpróbáltam, kerestem a hozzá tartozó függvényeket, átmenetileg még egy sajátot is készítettem, de nem tudom egyszerűen kiküszöbölni ezt a problémát. Az egyik freeroam szerveren találkoztam egy olyan jó járműlehívóval, hogy el nem tudom mondani. :D Tulajdonképpen nekem az kellene, hogyha lehívok egy járművet, akkor az előző jármű X Y Z koordinátáit lekérje, és az új járművet is abba az állapotba spawnolja le. Lényegében, ha lekérek egy járművet, akkor az előző járművel ahová néztem, amilyen fokban álltam, úgy spawnolja le az új járművet. Most olyan járműlehívóm van, hogy ahogy ő gondolja, úgy spawnolja le, arra néz amerre ő gondolja, lassan-lassan már külön életet él a script. :o :D Ha ebben valaki tudna segíteni, azt nagyon megköszönném. :D És bocsánat ha értetlen voltam...

Járműlehívó kérés
« Válasz #1 Dátum: 2015. Április 08. - 15:05:30 »
0
GetVehicleZAngle(..)
SetVehicleZAngle(..)

 
nekem olyan van, hogy mintha modelt cserélnél, tehát lekérsz egy járművet egy másikban, és ugyanúgy mész tovább, csak másik járművel :D
 
CMD:randomcar(playerid, params[]) {
new Float:vP[7],
    veh;
if(IsPlayerInAnyVehicle(playerid)) {
GetVehiclePos(GetPlayerVehicleID(playerid), vP[0], vP[1], vP[2]);
GetVehicleZAngle(GetPlayerVehicleID(playerid), vP[3]);
GetVehicleVelocity(GetPlayerVehicleID(playerid), vP[4], vP[5], vP[6]);
DestroyVehicle(GetPlayerVehicleID(playerid));
/*
*      vagy SetVehicleToRespawn(GetPlayerVehicleID(playerid));
*/
} else {
    GetPlayerPos(playerid, vP[0], vP[1], vP[2]);
    GetPlayerFacingAngle(playerid, vP[3]);
}
veh = CreateVehicle(random(212) + 400, vP[0], vP[1], vP[2], vP[3], -1, -1, -1);
PutPlayerInVehicle(playerid, veh, 0);
if(vP[4] != 0) SetVehicleVelocity(veh, vP[4], vP[5], vP[6]);
LinkVehicleToInterior(veh, GetPlayerInterior(playerid));
return 1;
}

Nem elérhető Blez

  • 202
    • Profil megtekintése
Járműlehívó kérés
« Válasz #2 Dátum: 2015. Április 08. - 15:15:06 »
0
Én is ilyesmire gondoltam, hogy csak modelt cserél. :D Köszönöm szépen! <3 Csak majd átírom, hogy ne random járművet spawnoljon. ^^

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal