Szerző Téma: Meddig lehet biztonságosan húzni a processzort?  (Megtekintve 2321 alkalommal)

Nem elérhető Constantin

  • 685
  • Martinezz.bro
    • Profil megtekintése
Meddig lehet biztonságosan húzni a processzort?
« Dátum: 2014. November 06. - 18:22:01 »
0
Csáó. Holnap lesz meg a gépem, azt szeretném megkérdezni, hogy C2Q Q6600 processzort meddig lehet biztonságosan húzni a következő konfiggal:
ASUS P5Q3-Deluxe alaplap

CHIEFTEC 500W


COOLERMASTER HYPER 612S hűtő
« Utoljára szerkesztve: 2014. November 06. - 18:30:06 írta Martinezz »

Nem elérhető Dfoglalo

  • 4069
  • Globális Moderátor
    • Profil megtekintése
Meddig lehet biztonságosan húzni a processzort?
« Válasz #1 Dátum: 2014. November 06. - 19:24:04 »
0
Általánosságban én azt mondanám, hogy addig, amíg a rendszer stabil és a hőfok a megengedett maximum alatt van. Az a legbiztosabb. Lehet húzni nem tudom hány rohadt sok GHz-ig is, de akkor már ajánlott folyékony nitrogént használni, vagy valami hasonlót. :D Ez a proci pedig nem tudom, hogy mennyit bír ki. Hátha valaki más majd megmondja, de remélem, hogy ezzel a két információval segítettem valamennyit. Ja és apránként emelgesd szerintem felfelé.

Meddig lehet biztonságosan húzni a processzort?
« Válasz #2 Dátum: 2014. November 06. - 20:36:36 »
+5
mi a büdös f***ért akarsz húzni egy egyébként is erőmű procit? főleg, hogy azt sem tudod, mit bír, illetve milyen teljesítménnyel rendelkezik, mert még nincs nálad..
a C2Q egy erőmű, alacsony órajelen is.. elégedj meg a mostani teljesítményével. húzással amugy sem érhetsz el komolyabb teljesítménynövekedést, mert a gyorsítótár nem növekszik, az pedig nagyban befolyásolja a sebességét..
nekem az Athlon II X2 260 is elég, pedig az csak 2x3.2GHz

Meddig lehet biztonságosan húzni a processzort?
« Válasz #3 Dátum: 2014. November 08. - 11:55:02 »
0
Ez a proci dolog engem is érdekel, mert nekem is 775-ös alaplap, proci kombóm van, és hamarosan szeretném majd lecserélni. Az egyik infótanáromtól megkérdeztem, hogy a C2Q szériából melyiket érné meg beszerezni. És azt mondta, hogy akkor jobban járnék egy haswell-es alaplappal, megy egy ilyennel. Alaplapra nem mondott semmilyen márkát, se típust, csak hogy 1155-ös, és már lehet kapni 10-től. A proci 17 ezer + normálisabb alaplap = ~32.000. De I3 már majdnem a duplája, viszont az már magonként 2 szálon fut, szóval virtuálisan 4 magosnak látja a gép. Szóval nem tudom, hogy mennyit költöttél a gépedre, de lehet, hogy így neked is jobban megérte volna. Nem beleszólni akarok, vagy okoskodni, csak én is hasonló helyzetben vagyok, mint te. Meg nekem még nincs meg a pénzem rá, meg nem tudom, hogy milyen alaplapot vegyek majd... :D

Nem elérhető Rupert

  • 2301
    • Profil megtekintése
Meddig lehet biztonságosan húzni a processzort?
« Válasz #4 Dátum: 2014. November 08. - 15:35:43 »
0
Nekem i3-am van, és nagyon faszán működik, teszi a dolgát. Annyi a hátránya, hogy nem lehet húzni, de a +2 szál nagy teljesítményt nyújt. :D

Nem elérhető BackUP

  • 908
    • Profil megtekintése
Meddig lehet biztonságosan húzni a processzort?
« Válasz #5 Dátum: 2014. November 08. - 16:58:06 »
0
Szintén i3-am van, de kevésnek érzem :D

Meddig lehet biztonságosan húzni a processzort?
« Válasz #6 Dátum: 2014. November 24. - 20:59:24 »
0
Nekem egy Core 2 Dou E6850 és én még elégnek érzem, nem az-az erős, de nekem megfelel.
A Q-s széria erős, viszont már egy 2. generációs Core i5 kenterbe veri. Azt kérdezném meg megkérdezni, hogy mire szeretnéd használni?
Mert játékokra bőven elég a 2,4 Ghz és teljesen biztonságos még gyári hűtővel is.
Ha mindenképpen húzni akarod ki tudnál belőle hozni 5.1 Ghz-t is (ez a világrekord) de a biztonságos a 3 - 3.2 Ghz, körülbelül. Felhúzhatod ezen érték felé is, de ahhoz már vízhűtés kell.

Nem elérhető Constantin

  • 685
  • Martinezz.bro
    • Profil megtekintése
Meddig lehet biztonságosan húzni a processzort?
« Válasz #7 Dátum: 2014. November 24. - 22:04:32 »
0
Coolermaster Hyper 612s hűtőm van, jelenleg 3300MHz-en jár a processzor, így alapból 25 fok, terhelés alatt max. 35-40. (G0 stepping, kb. 75 fokig bírja)

Meddig lehet biztonságosan húzni a processzort?
« Válasz #8 Dátum: 2014. November 25. - 16:27:32 »
0
Alul értékeltem a hűtőt, akkor még nyugodtan húzhatod 3,6Ghz-ig is.

Nem elérhető EnterR

  • Globális moderátor
  • 4223
  • dawg
    • Profil megtekintése
Meddig lehet biztonságosan húzni a processzort?
« Válasz #9 Dátum: 2014. November 25. - 20:45:20 »
+2
Hülyeség olyat kérdezni, hogy mennyit bír. Nincs két egyforma processzor, ha fejreállsz még akkor sem lesz. Mindegyikben más vastagságú a szilícium lapka, mindegyiknél más a tranzisztorok anyaghasználatának összetétele, és mindegyik eltérő bemeneti feszültséggel üzemel. Ki kell tapasztalni, nem lehet hasraütésszerű beállításokat rávágni.

Nem elérhető Constantin

  • 685
  • Martinezz.bro
    • Profil megtekintése
Meddig lehet biztonságosan húzni a processzort?
« Válasz #10 Dátum: 2014. November 25. - 22:24:37 »
0
Megálltam 3.7GHz-nél, meg vagyok elégedve az eredménnyel, köszönöm a segítséget!

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal